یکشنبه 17 سپتامبر 2017 - 23:02

حاتم کارت؛ طرحی در راستای حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی

بانک‌ انصار در اجرای این طرح، نسبت به انعقاد قرارداد با شرکت‌های تولید لوازم‌ خانگی داخلی در قالب طرحی به نام حاتم (حمایت از تولید ملی) اقدام کرده است.

چهل‌وچهارمین فروشگاه زنجیره‌ای تاک با حضور مدیرعامل بانک انصار و تنی چند از معاونین و مدیران‌ کل این بانک‌ افتتاح شد.

به گزارش نگاه اقتصادی، آیت‌الله ابراهیمی در آیین افتتاحیه این فروشگاه با تأکید بر لزوم اهتمام ملی در تحقق شعار «اقتصادمقاومتی، تولید و اشتغال» و عملیاتی کردن محورهای ده‌گانه مقام معظم رهبری گفت: اجرایی‌کردن طرح‌هایی مانند طرح حاتم، به منظور تقویت نظام تولیدداخلی، توسعه ظرفیت‌های بومی و رونق‌بخشی به بازارفروش کالاهای ایرانی صورت می‌گیرد و فرصت های مناسبی را برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی فراهم می کند.

وی در این آیین، طرح حاتم و حمایت از تولید وفروش کالای ایرانی را از اقدامات موثر بانک انصار در راستای توسعه اقتصادمقاومتی دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین چالش‌های اقتصادی کشور، فقدان الگوی مصرف مناسب برای جامعه است و مردم باید به سمت مصرف بهینه کالاهای داخلی هدایت و ترغیب شوند.

مدیرعامل بانک انصار بیان داشت: در شرایط کنونی، تولیدکنندگان مسئولیت بسیار بزرگی را برعهده دارند و بانک انصار به منظور جبران زحمات آنان، با ایجاد کارت‌حاتم، به صورت مستقیم، زمینه خرید کالاهای ایرانی را فراهم کرده تا بدون واسطه، پول و اعتبار موردنیاز به دست تولید کننده ایرانی برسد. وی افزود: این درحالی است که این بانک در راستای اجرای طرح حاتم، سود و سهمی را برای خود درنظرنگرفته است.

ابراهیمی احیای فرایندهای تولید در کارخانه‌ها و مراکز تولیدی را گامی جدی برای آغاز رونق بخشی به تولیدداخلی قلمداد و تاکید کرد: حمایت از تولید داخلی نیازمند عزم ملی بوده و استمرار آن می تواند رونق اقتصادی کشور را میسر کند.

مدیرعامل بانک انصار تصریح کرد: تلاش جدی برای اجرایی شدن طرح های تسهیلاتی نظیر طرح حاتم، صورت گرفته است و در این راستا بانک انصار با پیش بینی‌های لازم، ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ میلیارد تومان را در قالب یک محصول و طرح پیوسته، از مهر ماه وارد چرخه اقتصادی خانواده ها می کند.

رییس هیأت مدیره شرکت تعاونی کارکنان بانک انصار نیز در حاشیه این افتتاحیه گفت: یکی از شاخص های مطرح شده در طرح تحول بانک انصار، تدوین دو استراتژی حمایت از تولیدملی و کارآفرینی است که بر پایه ترویج مصرف کالاهای داخلی صورت گرفته است.

صدرالله چمک با بیان اینکه این طرح در راستای ترویج مصرف کالاهای داخلی و پرهیز از مصرف کالاهای مشابه خارجی تدوین شده و طرحی در راستای تحقق اقتصادمقاومتی به شمارمی آید، افزود : ان شاءالله درنظر داریم با تقویت این طرح به اقشار آسیب‌پذیر کمک کرده تا تولیدکننده و مصرف‌کننده کالاهای ایرانی در یک بستر مناسب تولید ومصرف قرارگیرند ودرعین حال، زیرساخت‌های اشتغال جوانان، حمایت از تولید داخلی و فروش کالای ایرانی ایجاد شود.

براساس این گزارش، بانک‌ انصار در اجرای این طرح، نسبت به انعقاد قرارداد با شرکت‌های تولیدلوازم‌خانگی داخلی در قالب طرحی به نام حاتم (حمایت از تولید ملی) اقدام کرده است تا ضمن تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری، نسبت به توسعه عقد مرابحه، کمک به اقشار کم درآمد و ترویج فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی، اقدام شایسته به عمل آید.

شایان ذکر است که جزییات مربوط به ویژگی‌های طرح، نحوه ثبت نام، مراحل و چگونگی برخورداری اقشارمختلف از مزایای این طرح، در سامانه ویژه‌ی طرح حاتم درسایت بانک انصاربه نشانی www.ansarbank.com تشریح شده است.

 

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=2656
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)