سه‌شنبه 19 سپتامبر 2017 - 18:19

ظرفیت‌های صنعت بیمه برای پوشش ریسک‌های بازرگانی

همتی گفت: در حال حاضر سهم بیمه های عمر در کشور ما ۱۴ درصد است که برای تغییر رتبه ضریب نفوذ بیمه کشور باید تا ۵۰ درصد رشد یابد.

رییس کل بیمه مرکزی در نشستی که در اتاق بازرگانی تشکیل شد، بر تقویت نقش صنعت بیمه در سطح بین المللی و پوشش ریسک های صادرات تاکید کرد.

به گزارش نگاه اقتصادی، عبدالناصر همتی در این نشست با اشاره به ظرفیت های صنعت بیمه در کشور برای پوشش ریسک های بازرگانی گفت: فعالان بازرگانی می توانند با بهره گیری از پتانسیل های موجود در صنعت بیمه کشور، کالا ها و خدمات صادراتی خود

وی افزود: صنعت بیمه ما توان پوشش بیمه ای صادرات کشور به جز ریسک های غیر قابل ارزیابی و پیش بینی نشده نظیر ریسک های سیاسی را دارد و باید در سطح بین المللی بیشتر دیده شود.

همتی با اشاره به رشد ضریب نفوذ بیمه در سال های اخیر گفت: عامل اصلی افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشورهای دیگر علاوه بر ارتباط مستقیم آن با توسعه یافتگی، بیمه های عمر است.

وی گفت: در حال حاضر سهم بیمه های عمر در کشور ما ۱۴ درصد است که برای تغییر رتبه ضریب نفوذ بیمه کشور باید تا ۵۰ درصد رشد یابد.

رییس‌کل بیمه مرکزی در همین راستا از ارائه تسهیلات ویژه برای ایجاد شرکت های تخصصی بیمه عمر خبر داد و گفت: در مصوبات اخیر شورای عالی بیمه، به شرکت های بیمه برای ایجاد شرکتهای تخصصی بیمه عمر مجوز داده شد تا بتوانند با شیوه بازاریابی خاص، بیمه های عمر را بیش از پیش در میان مردم رواج دهند.

همتى با اشاره به اهمیت بیمه هاى اعتبارى گروهى، از برنامه هاى بیمه مرکزى براى توسعه این نوع بیمه ها و نیز بیمه مسولیت تولید کننده در قبال مصرف کننده خبر داد.

در این نشست، رییس کل بیمه مرکزى و معاونان وی بطور تفصیلى به سوالات اعضاى کمیته پاسخ دادند.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=2702
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)