سه‌شنبه 26 سپتامبر 2017 - 23:00

بازدید مرتضی بانک از منطقه آزاد ارس

در این بازدید یک‌روزه، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این منطقه در حوزه‌های عمرانی، سرمایه‌گذاری، صنعتی و گردشگری مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

در بازدید یک‌روزه مشاور رییس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از منطقه آزاد ارس، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این منطقه در حوزه‌های عمرانی، سرمایه‌گذاری، صنعتی و گردشگری مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش نگاه اقتصادی، مرتضی بانک دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی امروز (سه‌شنبه) از روند اجرای طرح ها و پروژه های‌عمرانی، زیرساختی، صنعتی، اقتصادی و گردشگری منطقه آزاد ارس بازدید کرد.

بازدید از «کلیسای سنت استپانوس»، «کاروانسرای خواجه نظر» و پارک ده هکتاری ساحل رود ارس در جریان بازدیدهای بخش گردشگری مورد توجه مرتضی بانک و هیات همراه قرار گرفت. این پروژه ها که با اعتبارات سازمان منطقه آزاد ارس احیا شده‌اند سالانه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

مجتمع گلخانه‌ای «ارس تارلا امین» به‌عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های سرمایه‌گذاری‌شده در ارس از دیگر برنامه‌های بازدید مرتضی بانک بود.

این مجتمع گلخانه‌ای به مساحت ۱۴۰ هکتار یکی از بزرگترین مراکز تولید محصولات کشاورزی ارگانیک از قبیل گوجه فرنگی، بادمجان و فلفل در خاورمیانه است که تمامی محصول تولیدی آن پس از بسته بندی در این مجتمع به بازارهای هدف منطقه صادر می شود.

بازدید از صنایع فعال در شهرک صنعتی ارس هم چون «آذر تجهیز طب» تولیدکننده دستکش‌های جراحی، پروژه عمرانی ساخت فاز ۳ شهرک صنعتی و کمربندی شرق جلفا، کارخانه «پانا چوب» تولید کننده محصولات ام دی اف، کارخانه «پارا پلاستیک» تولیدکننده کیسه های پروپیلن، کارخانه کفش «دنیلی»، کارخانه تولید خودروهای سنگین «آمیکو»، کارخانه «ساوالان لویی» تولیدکننده اسپری، کارخانه «جلفاکاران ارس» تولیدکننده نخ و نساجی، پروژه در حال احداث فرهنگسرا و مسجد شهر جلفا، سایت صنایع سنگین شامل مینی پالایشگاه ها و پروژه عمرانی تعریض و بهسازی مسیر جلفا ـ مرند از دیگر برنامه های مرتضی بانک مشاور رییس جمهور به منطقه آزاد ارس بود.

مرتضی بانک، مشاور رییس‌جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این بازدیدها بر ضرورت حمایت از جریان سرمایه گذاری، حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران، افزایش صادرات به خارج از کشور، ایجاد اشتغال پایدار و رونق در فضای کسب و کار تاکید کرد.

لازم به ذکر است منطقه آزاد ارس چهارمین مقصد مرتضی بانک بعد از مناطق آزاد قشم، اروند و ماکو است که وی از زمان روی کار آمدن در مناطق آزاد در دولت دوازدهم از آن بازدید می کند.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=2778
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)