دوشنبه 2 اکتبر 2017 - 10:39

اتریش؛ دروازه ورود ایران به بازار اروپا

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت گفت: تجارت ایران و اتریش در سال ۲۰۱۶ معادل ۴۰۴ میلیون دلار بوده است.

اولین میز تخصصی اتریش به همت دفتر اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت ایران و با استقبال نمایندگان بخش خصوصی و حضور نمایندگان دستگاه‌های دولتی برگزار شد.

به گزارش نگاه اقتصادی، بهروز حسن الفت، مدیرکل دفتر اروپا و آمریکا با اشاره به اینکه بخش دولتی به تنهایی نمی‌تواند در تنظیم روابط موفق باشد و در این مسیر می­‌بایست سایر بخش های غیر دولتی نیز مشارکت کنند، گفت: حجم تجارت ایران و اتریش در سال ۲۰۱۶ معادل ۴۰۴ میلیون دلار بوده است و ما به دنبال بهبود تراز تجاری با این کشور هستیم که این امر با همفکری و تجربه بخش خصوصی تحقق خواهد یافت.

وی با اشاره به نقشه راه همکاری‌های اقتصادی ایران و اتریش که دو سال قبل تدوین و امضا شد، افزود: در این سند، کارگروه‌هایی چون انرژی، علوم و تحقیقات، حمل و نقل، گردشگری، فناوری کار و… پیش‌بینی شده بود که با امضای سند نقشه راه در اردیبهشت ۹۵ فعالیت کارگروه‌ها آغاز شد.

در ادامه این نشست، مسئولان کارگروه‌های نقشه راه همکاری‌های اقتصادی ایران و اتریش، خلاصه‌ای از گزارش عملکرد خود را ارائه کردند و نمایندگان بخش خصوصی نیز نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند. تاکید بر لزوم انتقال دانش فنی بعنوان اصلی ترین محور مورد نظر بخش خصوصی مطرح گردید. آنها معتقدند خرید تجهیزات صنعتی بدون انتقال دانش فنی موجب کاهش بهره وری و وابستگی دائمی خواهد بود و می بایست تمهیداتی به همین منظور در نظر گرفت. در ضمن مقرر شد با همفکری اعضای حاضر در جلسه الگویی برای همکاری بخش دولتی و خصوصی در اجرایی نمودن نقشه راه همکاری های فی مابین ایران و اتریش طراحی و به اجرا گذاشته شود.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=2853
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)