پنج‌شنبه 19 اکتبر 2017 - 1:59

کاهش چشمگیر سرقت در پرایدهای مدل ۱۳۸۶ به بعد

اغلب سرقت های پرایدهای مدل ۸۶ و پس از آن مربوط به سرقت‌هایی است که با کلید اصلی یا در اثر سهل انگاری راننده انجام شده است.

معاون مهندسی سایپا در خصوص آمارهای ارائه شده از سرقت پراید گفت: سایپا اقدامات موثری نسبت به افزایش ایمنی در جلوگیری از سرقت خودروی پراید انجام داده و آمارهای ارائه شده گویای کاهش سرقت این خودرو از سال ۸۶ به بعد است.

به گزارش نگاه اقتصادی از سایپانیوز، پرویز آفتاب‌سوار گفت: تمامی محصولات سایپا از سال ۸۶ به بعد به سیستم ضد سرقت یا ایموبلایزر تجهیز شده اند و به همین واسطه میزان سرقت در خودروهای تولیدی مدل ۱۳۸۶ به بعد نسبت به خودروهای تولیدی قبل از آن کاهش چشمگیری داشته است .

معاون مهندسی سایپا تاکید کرد: گروه خودروسازی سایپا همواره برای افزایش رضایت مندی مشتریان و ارتقای سطح ایمنی محصولات تولیدی خود تلاش کرده و اقدامات پیشگیرانه ای در این خصوص انجام داده است.

وی افزود: سایپا با هدف افزایش ایمنی با انجام پروژه های مختلف و صرف هزینه های هنگفت، طرح ها و اقدامات ویژه ای شامل تجهیز خودروهای تولیدی به سیستم ایموبیلایزر با کد متغیر، جانمایی مناسب و قابل دسترس نبودن ECU، پروتکل غیر قابل هک ECU و اصلاح زبانه اهرم قفل دربها را طی فرآیندهای فنی و مهندسی انجام داده است.

آفتاب سوار تصریح کرد: طبق بررسی‌های انجام‌شده اغلب سرقت های پرایدهای مدل ۸۶ و پس از آن مربوط به سرقت‌هایی است که با کلید اصلی یا در اثر سهل انگاری راننده (جاماندن کلید بعد از ترک خودرو، در اختیار قرار دادن کلید اصلی به افراد غیرقابل اعتماد، تحویل نگرفتن سوئیچ یدک از فروشنده هنگام خرید خودرو و…) انجام شده است.

وی به افزایش قطعات قابل ردیابی در خودروهای سایپا نیز اشاره کرد و گفت: افزایش تعداد قطعات ردیابی در هر خودرو، یکی دیگر از اقدامات موثر سایپا به منظور افزایش کشف و احراز هویت صاحبان خودروهای مسروقه است که قطعات قابل ردیابی محصولات سایپا از دو مجموعه اصلی موتور و گیربکس به ۲۰ قطعه و مجموعه قابل ردیابی تعمیم یافته است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=2923
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)