شنبه 10 ژوئن 2017 - 2:46

کمپین حمایت از تولید پوشاک ایرانی افتتاح می‌شود

قرار است با جذب سرمایه‌گذاری خارجی امکان تولید برخی اقلام وارداتی پوشاک در داخل کشور فراهم شود.

کمپین حمایت از تولید پوشاک ایرانی افتتاح می‌شود

کمپین حمایت از تولید پوشاک ایرانی به همت اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک در تاریخ ۲۱ خرداد ماه سال جاری افتتاح می‌شود.

به گزارش نگاه اقتصادی، رییس کمپین با اعلام خبر فوق اظهار داشت: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و اشتغال و اعتلای مصرف پوشاک ایرانی، به همت اتحادیه پوشاک تهران کمپین مورد نظر طی مراسمی با حضور مسوولین ارشد دولتی، مدیران، صنعتگران و بازیگران محبوب کشور و با استراتژی راهبردی آگاه‌سازی، ایجاد انگیزش، ذهنیت‌سازی صحیح و در نهایت تغییر رفتار عمومی افتتاح و آغاز به کار خواهد کرد.

مجید طلیمی افزود: با توجه به این‌که توسعه کسب‌وکار پوشاک ایرانی در دستور کار اتحادیه در سال جاری قرار گرفته است، درنظر داریم با جذب سرمایه‌گذاری خارجی امکان تولید برخی اقلام وارداتی پوشاک در داخل کشور فراهم شود.

وی یادآور شد: با مراجعه به تاریخچه کهن و پربار پوشاک در کشورمان می‌توان در اندیشه‌های امروزی در مواجه با پوشاک خارجی تجدید نظر کرد. بر این اساس تولید و مصرف پوشاک ایرانی نیازمند فرهنگ‌سازی مناسب و دانش‌بنیان است و علاوه بر تنوع باید از کیفیت مطلوبی هم برخوردار باشد که در این خصوص باید از ظرفیت و توانمندی طراحان، ایده‌پردازان و همچنین دوزندگان ماهر و باتجربه کشور بهره‌برداری لازم انجام شود.

طلیمی ادامه داد: برندسازی پوشاک ایرانی اهمیت بسیار زیادی دارد. ضمن این‌که تولید باکیفیت و قیمت مناسب هم می‌تواند به رشد و توسعه صنعت پوشاک ایرانی کمک کند. این در حالی است که صنعت پوشاک به لحاظ اقتصادی و فرهنگی می‌تواند تاثیر زیادی در حوزه‌های اجتماعی و روابط بین افراد در درون خانواده‌ها داشته باشد. لذا لازم است به فرهنگ پوشاک و پوشاک فرهنگی توجه ویژه‌ای شود.

وی خاطرنشان کرد: باید به این باور برسیم که یکی از راه‌حل‌های اشتغال پایدار، خرید کالای ایرانی است. البته ناگفته نماند کالای ایرانی نیز باید از لحاظ کیفیت چیزی کم از کالای خارجی نداشته باشد و خرید و حمایت از تولیدات و محصولات ساخت داخل در بعدهای بین‌المللی، ملی و محلی می‌تواند آثار مثبت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و تحقیقاتی فراوانی را به جا گذارد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=324
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)