سه‌شنبه 13 ژوئن 2017 - 2:54

مدیرعامل سایپا: الجزایر را با نگاه اقتصادی برای حضور برگزیدیم

جمالی گفت: برخلاف بازارهای گذشته که با ملاحظات سیاسی انتخاب می‌شدند، الجزایر را کاملا مطالعاتی و کارشناسی‌‌شده برگزیدیم.

مدیرعامل سایپا: الجزایر را با نگاه اقتصادی برای حضور برگزیدیم

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا راه‌اندازی کارخانه تولید خودرو گروه سایپا در کشور الجزایر را مبتنی بر نگاه اقتصادی به توسعه پایدار دانست و گفت: برخلاف بازارهای صادراتی گذشته ما که با ملاحظات سیاسی انتخاب می‌شدند، بازار الجزایر را با انجام فرایندهای مطالعاتی و کارشناسی‌شده توسط همکاران گروه خودروسازی سایپا و به‌صورت کاملا علمی برگزیدیم.

به گزارش نگاه اقتصادی، مهدی جمالی در جریان برگزاری مراسم ضیافت افطار اصحاب رسانه و خبرنگاران، اظهار داشت: کارخانه الجزایر که با سرمایه‌گذاری ۹۹ درصدی طرف خارجی در یک ماه آینده راه‌اندازی خواهد شد، می‌تواند سهم صادرات محصولات سایپا را در بازار آفریقا به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش دهد.

وی در ادامه بیان کرد: در سال گذشته گروه خودروسازی سایپا توانست تولید خود را حدود ۵۷ درصد افزایش دهد که با توجه به میانگین افزایش ۳۸ درصدی تولید خودرو در سطح کشور، میزان افزایش تولید در گروه سایپا بسیار چشمگیر بوده است.

مدیرعامل گروه سایپا دغدغه اصلی رسانه‌ها در بخش خودروسازی کشور را نوآوری و داخلی‌سازی محصولات عنوان کرد و گفت: گروه سایپا علاوه بر اهتمام جدی نسبت به افزایش تولید، برنامه‌های بسیار خوبی در زمینه طراحی و مهندسی محصول را به اجرا درآورده که نتیجه آن در سال گذشته رونمایی از خودرو کوییک و در سال جاری معرفی دو محصول جدید مبتنی بر پلتفرم SP100 خواهد بود.

وی با اشاره به تلاش های این مجموعه در زمینه ارتقای کیفیت محصولات، افزود: تلاش های مناسبی برای ارتقای پلت فرم های کنونی و بهبود کیفیت محصولات صورت گرفته که رشد هفت پله ای در گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران بیانگر تلاش جدی این مجموعه در زمینه کیفیت است.

جمالی همچنین آغاز همکاری گروه خودروسازی سایپا با شرکت سیتروئن فرانسه را پدیدآورنده فضای رقابتی در صنعت کشور دانست و گفت: شرکت مشترک سایپا و سیتروئن تشکیل شده و مقدمات اجرایی لازم برای آغاز همکاری در زمینه تولید محصول با برند مشترک در حال اجرا است و به زودی شاهد عرضه محصولات آن خواهیم بود.

وی با اشاره به بهبود شرایط قطعه سازی کشور نیز تصریح کرد: باید به مذاکره کنندگان محترم در دولت یازدهم دست مریزاد گفت که زمینه ورود سرمایه گذاران خارجی را فراهم ساختند.

مدیرعامل گروه سایپا با بیان این مطلب که شرکت مشترک تولید رینگ خودرو با همکاری سایپا و یک شرکت خارجی در شهر خرمشهر کلنگ‌زنی شده است، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها مقرر شده است این شرکت در سال سه میلیون حلقه رینگ آلومینیومی خودرو را تولید کند که سهم به‌سزایی در بهبود اقتصاد منطقه و اشتغال شهر خرمشهر خواهد داشت.

وی همچنین اصلاح ساختار سرمایه در گروه خودروسازی سایپا که در سال گذشته به اجرادرآمد را انقلابی در بازار سرمایه کشور دانست و تاکید کرد: با اجرای این برنامه سایپا به رکورد سودآوری ۱۵۷ درصدی در بازار سرمایه دست یافت؛ ضمن این‌که در سال جاری مرحله دوم این برنامه را اجرا خواهیم کرد.

جمالی در پایان اجرای برنامه تحول در خدمات پس از فروش را نیز از دیگر برنامه های مجموعه در سال جاری عنوان کرد و افزود: انتظار داریم در اجرای این برنامه رسانه‌ها همچون گذشته نگاه نکته‌سنج خود را به‌کار گیرند و همکار و یاور ما در اجرای این برنامه باشند تا بتوانیم در این زمینه نیز با استفاده از یک ظرفیت مشترک، برای جلب رضایت مشتریان تلاش کنیم.

 

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=349
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)