سه‌شنبه 13 ژوئن 2017 - 5:34

ضرورت شفاف‌سازی صورت‌های مالی بیمه‌گران

رییس‌کل بیمه مرکزی بر ضرورت شفافیت صورت های مالی و کفایت ذخایر شرکت‌های بیمه برای حمایت از ذی‌نفعان صنعت بیمه تاکید کرد.

ضرورت شفاف‌سازی صورت‌های مالی بیمه‌گران

رییس‌کل بیمه مرکزی بر ضرورت شفافیت صورت های مالی و کفایت ذخایر شرکت‌های بیمه برای حمایت از ذی‌نفعان صنعت بیمه تاکید کرد.

به گزارش نگاه اقتصادی، عبدالناصر همتی در نشستی با مدیران عامل شرکت های بیمه با قدردانی از شرکت های بیمه که در تامین و پوشش خسارت های مهم و متعدد سال۹۵ فعالانه حضور داشتند، گفت: تداوم حمایت بیمه مرکزی از شرکت های بیمه به عنوان یک اصل همیشه پابرجاست.

رییس کل بیمه مرکزی همچنین از انسجام و هماهنگی شرکت های بیمه در صدور بیمه نامه اتومبیل های صفر کیلومتر نیز قدردانی کرد و گفت: سیاست اتخاذ شده برای صدور این نوع بیمه نامه و با راهبری بیمه ایران باید ادامه یابد.

همتی همچنین درباره نحوه اجرای آیین نامه حاکمیت شرکتی و ارزیابی ریسک صحیح بیمه درمان که به تازگی در شورای عالی بیمه به تصویب رسیده است، با مدیران عامل بیمه ها بحث و گفت و گو کرد.

در این نشست که به دعوت سندیکای بیمه‌گران ایران انجام شد، موضوعاتی چون اجرای آیین نامه حاکمیت شرکتی، بیمه درمان تکمیلی و ذخایر شرکت های بیمه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

یادآور می‌شود بیمه مرکزی ایران قصد دارد امسال، رعایت استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی (IFRS) را در صنعت بیمه اجباری کند.

استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی به مجموعه‌ای از استانداردهای حسابداری گفته می‌شود که توسط هیات استانداردهای حسابداری بین‌المللی (آی.آ.اس.بی) تدوین شده ‌است؛ این استانداردها زبان جهان شمول برای شرکت ها برای ورود به عرصه تجارت جهانی به حساب می آید.

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، با توجه به آیین نامه های موجود در صنعت بیمه، رعایت این استانداردها چندان مشکلی در این صنعت ایجاد نمی کند.
از این رو قرار است تا نیمه نخست امسال شرکت های بیمه گزارش های مالی خود را بر مبنای این استانداردها به بیمه مرکزی ارایه کنند و با سازمان حسابرسی نیز رایزنی ها و هماهنگی های لازم برای این کار انجام شده است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=368
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)