سه‌شنبه 13 ژوئن 2017 - 5:45

همراه اول؛ حامی اول منابع و مهارت‌های ایرانی

همراه اول بر اساس اعلام رگولاتوری، رتبه نخست استفاده حداکثری از منابع و مهارت های ایرانی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را کسب کرد.

همراه اول؛ حامی اول منابع و مهارت‌های ایرانی

شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد: همراه اول بر اساس اعلام رگولاتوری، رتبه نخست استفاده حداکثری از منابع و مهارت های ایرانی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را کسب کرد.

به گزارش نگاه اقتصادی از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، نتایج ارزیابی عملکرد اپراتورها در استفاده حداکثری از منابع و مهارت های ایرانی اعلام و بر این اساس همراه اول بالاتر از سایر اپراتورهای تلفن همراه قرار گرفت.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی،‌ اعلام کرد با توجه به موضوع مصوبه ۱۶۳ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، «آیین نامه اجرایی حمایت از صاحبان صنایع، منابع و مهارت های داخل کشور در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات» به منظور ارزیابی و نظارت بر عملکرد اپراتورها در رعایت استفاده حداکثری از منابع و مهارت های ایرانی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تدوین شد.

این آیین نامه با هدف اجرای سیاست های کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی ابلاغ شده توسط رهبر معظم انقلاب و برای اجرای موضوع مصوبه ۱۶۳ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تدوین و اجرایی شده است.

بر این اساس، عملکرد اپراتورها در۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۵، در استفاده حداکثری از منابع و مهارت های ایرانی، بر اساس ۱۱ شاخص، ارزیابی شد که «استفاده از نیروی انسانی متخصص داخلی»، «استفاده از توان اجرایی داخلی»، «استفاده از خدمات مشاوره ای داخلی»، «استفاده از پیمانکاران داخلی»، «استفاده از تجهیزات فعال تولید داخل»، «استفاده از تجهیزات غیرفعال تولید داخل»، «آموزش نیروی انسانی»، «اعلام برنامه توسعه به تولید کنندگان داخلی»، «اطلاع رسانی مناسب و ایجاد فرصت برای شرکت های داخلی»، «انتقال فناوری به داخل کشور» و «توسعه، تحقیقات و تجاری سازی»، یازده شاخص تعیین شده برای ارزیابی اپراتورها در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.

بنا به اعلام حسین معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عملکرد اپراتورها در۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۵، براساس شاخص های یازده گانه تعیین شده صورت گرفته و از میان شرکت های ارایه کننده خدمات تلفن همراه، «شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول)»، از شرکت های ارایه کننده خدمات ارتباطی ثابت، «شرکت پارس آنلاین» و در میان شرکت های ارایه کننده خدمات انتقال داده از طریق ارتباطات ماهواره ای «شرکت ایران سولار»، حایز رتبه نخست استفاده حداکثری از منابع و مهارت های ایرانی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات شدند.

یادآور می‌شود همراه اول با ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک جدیدی که پارسال جذب کرد، اکنون ۸۶ میلیون و ۳۰۰ هزار سیمکارت واگذار کرده است.
ضریب نفوذ این اپراتور در یک سال گذشته از ۸۰٫۲ درصد به ۸۴٫۲ درصد رسید.

همراه اول پارسال سهم بازار خود را ۲درصد و با احتساب مشترکان سایر اپراتورها که با رومینگ ملی از شبکه همراه اول استفاده می کنند و مشترکان GSM روستایی، حدود سه درصد افزایش داده و به ۶۰ درصد کل بازار رسانده است.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=372
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)