پنج‌شنبه 15 ژوئن 2017 - 4:41

مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق‌العاده بیمه «ما» برگزار شد

سود خالص شرکت ۳۵۰ میلیارد ریال اعلام شد که نسبت به سال مالی ماقبل ۱۵ درصد افزایش یافت.

مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق‌العاده بیمه «ما» برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده بیمه “ما” با حضور ۷۳٫۷ درصد سهامداران درروز ۲۱ خرداد ماه برگزار شد .

به گزارش نگاه اقتصادی از روابط عمومی بیمه «ما»، مجمع عمومی این شرکت ۲۱ خرداد ماه با حضور جناب آقای روستا عضو هیات مدیره بانک ملت و آقایان کبیری، هادی و بنویدی اعضا هیات مدیره بیمه “ما” برگزار و ۱۷۰ ریال سود برای هر سهم میان سهامداران تقسیم شد.

بر اساس این گزارش مجمع عادی به ریاست آقای بهاری‌فر و با حضور آقای مقیم‌زاده از گروه مالی ملت، خانم غنی از توسعه مالی آیندگان، خانم رسولی نماینده سازمان بورس، آقای قزلباش نماینده بیمه مرکزی، خانم شیرازی حسابرس و بازرس قانونی، آقای وثوق مدیرمالی و مهندس صفدری مدیرعامل شرکت برگزار شد.

لازم به ذکر است رییس مجمع فوق العاده آقای مقیم زاده و نماینده بیمه مرکزی آقای جلالیان بود.

در ابتدا حجت بهاری‌فر، رییس مجمع، ضمن خیر مقدم به سهامداران و شرح مختصری از فعالیت های زیربنایی و اساسی بیمه “ما” در سال ۹۵ اظهار داشت: برنامه‌های راهبردی شرکت در مسیر رشد و تعالی در حرکت است و به سمت توسعه پایدار سوق پیدا کرده است.

وی افزود: یکی از کارهای مهم سال ۱۳۹۵ شرکت بیمه “ما” تدوین سند استراتژیک شرکت بوده که بیانگر داشتن برنامه مشخص و مدونی برای فعالیت‌های شرکت است.

در ادامه مجید صفدری به عنوان منشی به شرح گزارشی از عملکرد و دستاوردهای شرکت در سال ۱۳۹۵ پرداخت و ضمن بیان خلاصه ای از اطلاعات مالی شرکت افزایش ۱۵ درصدی سود خالص شرکت نسبت به سال گذشته را اعلام کرد.

صفدری در خصوص فعالیت‌های انجام شده در سال ۱۳۹۵ به اصلاح فرایندهای سود و پرداخت خسارت، بازنگری آیین نامه‌های حدود اختیارات شعب سراسر کشور، حضور فعال مدیریت های فنی در عرصه‌های بازاریابی، اختصاص ۳۶ درصد از پرتفوی شرکت به بیمه‌های زندگی، طراحی اوراق پوشش‌های اضافی و اجرای دقیق الزامات و آئین نامه‌های بیمه مرکزی اشاره کرد.

در ادامه گزارش عملکرد مالی سال ۹۵ توسط وحید وثوق مدیرمالی بیمه “ما” قرائت شد. همچنین صورت های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۵ بیمه “ما” مورد بررسی قرار گرفت و گزارش بازرسی شرکت در جمع سهامداران خوانده شد و در نهایت، مجمع صورت های مالی را مورد تصویب قرار داد.

طبق صورت های مالی ارائه شده در مجمع جمع درآمدهای شرکت مبلغ ۳ هزار و ۷۲۲ میلیارد ریال بوده که نسبت به این مبلغ در سال مالی ۹۴ با رشد ۳۶ درصدی همراه بود و سود خالص شرکت ۳۵۰ میلیارد ریال اعلام شد که نسبت به سال مالی ماقبل ۱۵ درصد افزایش یافت.

همچنین سود پایه هر سهم که در سال مالی ۹۴ مبلغ ۳۰۴ ریال بود، در سال مالی ۹۵ به مبلغ ۳۵۰ ریال رسید و در نهایت طبق تصویب مجمع تقسیم سود ۱۷۰ ریالی رای آورد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=391
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)