دوشنبه 3 جولای 2017 - 2:37

حضور سایپایدک در بورس در حال بررسی است

با توجه به سود مالی مناسب و سهم بالای این شرکت در بازار قطعات یدکی، بودجه سایپایدک در سال جاری نسبت به سال ۹۵ دو برابر شده است.

قائم مقام مدیرعامل گروه سایپا گفت: با توجه به عملکرد مالی مناسب سایپایدک، حضور این شرکت در بورس، در سایپا درحال بررسی است.

به گزارش نگاه اقتصادی، ناصر آخوندی در سخنانی با اشاره به فروش اوراق صکوک اجاره سایپایدک در بورس اوراق بهادار تهران، اظهار کرد: با توجه به سود مالی مناسب و سهم بالای این شرکت در بازار قطعات یدکی، بودجه سایپایدک در سال جاری نسبت به سال ۹۵ دو برابر شده است و به همین دلیل موضوع درخواست سایپایدک برای پذیره نویسی و حضور این شرکت در بورس، در سایپا در حال بررسی است.

همچنین C، مدیرعامل سایپایدک در سخنانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص اشتغال و تولید اظهار کرد: با تدابیر راهبردی دکتر جمالی مدیرعامل گروه سایپا، شرکت سایپایدک اقدام به عرضه اوراق صکوک در بورس نمود و به این ترتیب با جذب سرمایه از این طریق، به مشتریان اطمینان می‌دهیم که در آینده نزدیک کسری قطعات در شبکه نمایندگی‌ها وجود نخواهد داشت و در نهایت مشتریان گروه سایپا از این اقدام سایپایدک سود خواهند برد.

وی ادامه داد: گردش نقدینگی حاصل از این اوراق در جهت برنامه‌ریزی، سفارش گذاری و تامین قطعات و لوازم یدکی از طریق تامین کنندگان داخلی به کار گرفته خواهد شد و به این ترتیب علاوه بر کمک به ایجاد اشتغال، تولید و توزیع قطعات با کیفیت در شبکه نمایندگی‌ها قوت بیشتری خواهد گرفت.

مدیرعامل سایپا یدک گفت: تامین و توزیع قطعات با کیفیت، کاهش قیمت تمام شده قطعات و در نتیجه نرخ فروش پایین‌تر و در نهایت افزایش رضایت مشتریان شبکه خدمات پس از فروش و پرداخت به موقع تعهدات از طریق گردش صحیح نقدینگی، از مهمترین مزیت‌های فروش اوراق صکوک اجاره توسط سایپایدک است.

یادآور می شود اوراق صکوک اجاره سایپایدک با نماد صیدک ۱۴۰۴ صبح روز شنبه دهم تیر ماه در بورس اوراق بهادار تهران عرضه شد و در کمتر از ۱۰ دقیقه تمامی این اوراق به فروش رفت.

بنابراین گزارش، بر اساس مصوبه بورس اوراق بهادار تهران، اوراق صکوک اجاره شرکت سایپایدک (سهامی خاص) به مبلغ ۸۵۰ میلیارد ریال با نرخ سود علی الحساب ۱۸ درصد سالیانه، جهت تامین مالی سرمایه در گردش مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های شرکت، با نماد صیدک در سایت بورس اوراق بهادار تهران قرار گرفت.

این اوراق ۴ ساله و زمان پرداخت سود آن هر ۳ ماه یک بار است و ضمانت این اوراق بر عهده بانک تجارت است.

لازم به ذکر است فروش ۸۵۰ میلیارد ریال اوراق صکوک سایپایدک در نخستین دقایق باز شدن نماد صیدک در سایت سازمان بورس اوراق بهادار تهران بیانگر اعتماد و رویکرد مثبت مشتریان به گروه خودروسازی سایپا و سایپایدک می‌باشد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=716
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)