دوشنبه 5 سپتامبر 2022 - 3:02

زمان عرضه 10 محصول جدید سایپا مشخص شد (+عکس)

شاهین CVT در بهمن امسال و آریا CVT هم در اردیبهشت سال آینده به بازار عرضه می‌شوند. دو محصول اطلس و سهند نیز در نيمه دوم سال آینده عرضه خواهند شد.

معاون مهندسی گروه خودروسازی سایپا با اعلام این‌که امسال و سال آینده محصولات متنوعی بر مبنای پلت‌فرم مشترک با ایران‌خودرو عرضه می‌کنیم، گفت: «با آغاز تولیدات مشترک با ایران‌خودرو، حجم و تنوع خدمات متفاوت در شبکه خدمات پس از فروش کاهش می‌یابد. چراکه پلت‌فرم مشترک باعث کاهش تنوع قطعات در نمایندگی‌ها و کاهش هزینه‌ها خواهد شد.»

به گزارش نگاه اقتصادی به نقل از سرمایه ملی، مهدی پازوکی با اشاره به این‌که پلت‌فرم مشترک سایپا و ایران‌خودرو یک محصول اقتصادی است، اعلام کرد: «با عرضه پر تیراژ این محصول در دو نوع بنزینی و برقی، کاهش قیمت تمام‌شده و امکان عرضه خودرو ارزان‌تر فراهم خواهد شد.»

وی افزود: «درخصوص محصولات رده بالاتر نیز خودرو لوکس M44 بر اساس پلت‌فرم سیتروئن C3 احیا شده و با توجه به اشتراک بالای قطعات این محصول با یکی از محصولات ایران‌خودرو امکان توليد و عرضه آن فراهم شده است. خودرو کراس‌اوور C3 XR هم که زیرساخت آن تا 70 درصد در کشور وجود دارد و در دستور کار قرار گرفته است و در حال انجام کارهای آن هستیم.»

معاون مهندسی گروه سایپا با بیان این‌که دو محصول جدیدی که با چانگان برای تولید آن‌ها به توافق رسیده‌ایم (CS35 پلاس و UNIT)، با کاهش تحریم‌ها عملیاتی خواهد شد، افزود: «ساینا اس CVT و ساینا اس دوگانه‌سوز تا پایان سال عرضه شده و شاهین CVT نیز در بهمن‌ماه امسال و آریا CVT هم در اردیبهشت‌ماه سال آینده به بازار عرضه می‌شوند.»

وی ادامه داد: «دو محصول اطلس و سهند نیز در نيمه دوم سال آینده عرضه خواهند شد که همگی استانداردهای بالایی دارند و سبد محصولات متنوعی را تا ۲ سال آینده برای سایپا رقم می‌زنند.»

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=12270
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)