پنج‌شنبه 13 جولای 2023 - 11:29

حضور شرکت کارا الکترونیک مبنا در سومین رویداد اجلاس وزرای ICT کشورهای عضو سازمان اکو

در این اجلاس دو روزه، وزرای ارتباطات کشورهای عضو اکو در نشست گفت‌وگوهای سیاسی وزرا در حوزه آینده دیجیتال تبادل نظر خواهند کرد.

شرکت فناور کارا الکترونیک مبنا در سومین رویداد اجلاس وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو سازمان اکو به میزبانی وزارت ICT جمهوری اسلامی ایران حضور یافت.

بر اساس این گزارش، شرکت فناور کارا الکترونیک مبنا در سومین رویداد اجلاس وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو سازمان اکو به میزبانی وزارت ICT جمهوری اسلامی ایران که از روز گذشته، 21 تیرماه به مدت 2 روز در هتل اسپیناس پالاس تهران آغاز شده است، حضور یافت.

یکی از اهداف برگزاری این اجلاس رسیدن به راه‌های توسعه همکاری‌های دو و چند جانبه بین کشورهای عضو  اعلام شده است و در این راستا چندی قبل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان برای بررسی آخرین وضعیت امور مربوط  به این نشست، دیداری با دبیر کل محترم سازمان اکو داشت.

در اولین روز از این اجلاس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان به همراه هیات هایی از کشورهای عراق و پاکستان و دیگر کشورهای عضو سازمان اکو از نمایشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران که در حاشیه اجلاس برپاشده است بازدید کردند و در بازدید از غرفه شرکت کارا الکترونیک مبنا، بابک پاک نهال، رئیس هیات مدیره این شرکت، توضیحاتی پیرامون آخرین محصولات ، دستاوردها و راهکاری توسعه ای کسب ‌‌کارهای مرتبط در قالب مرکز توسعه کسب ‌کارهای این شرکت فناور ارائه کرد.

گفتنی است؛ سازمان اکو ،52 سال پیش با همکاری سه کشور ایران، ترکیه و پاکستان تشکیل شد و ایران به عنوان یکی از بنیانگذاران سازمان همکاری اقتصادی اکو به شمار می رود. در حال حاضر ۱۰ کشور عضو این سازمان هستند و کشورهایِ پاکستان، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و ایران عضوِ مشترک مابین اکو و سازمان همکاری شانگ‌های هستند. در این نشست و طی جلسات مختلف، وزرا، رؤسای هیئت‌ها و سایر شرکت‌کنندگان، آخرین تحولات شناسایی شده در «استراتژی منطقه‌ای ۲۰۲۵ اکو برای توسعه جامعه اطلاعاتی ۲۰۲۵»، که افق آینده این سازمان نیز است و مکانیسم‌های ادغام منطقه‌ای در زمینه ICT را، مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

در این اجلاس دو روزه، وزرای ارتباطات کشورهای عضو اکو در نشست گفت‌وگوهای سیاسی وزرا در حوزه آینده دیجیتال تبادل نظر خواهند کرد.

لینک کوتاه : http://negaheghtesadi.ir/?p=13249
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)